img1

PADOMI ŽOGA KRĀSOŠANĀ

Ar ko sākt?

Dārza žogam, kas izskatās labi un iztur visu gadalaiku apstākļus, nepieciešama pareiza uzturēšana un aizsardzība. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties izmantot necaurspīdīgu koksnes krāsu vai caurspīdīgu beici, mūsu dārza žoga krāsošanas kontrolsaraksts palīdzēs pareizi sagatavoties darbam, atrast labākos darbarīkus un sniegs dažus ieteikumus par darba paņēmieniem.

Kas man nepieciešams?

  • Vidējas raupjuma pakāpes smilšpapīrs (smilšu graudiņu izmērs: 60–80)
  • Plata 100 mm krāsu ota un vēl arī mazāka 25–50 mm ota (attiecīgi lietojiet otas, kas paredzētas izstrādājumiem uz šķīdinātāja vai ūdens bāzes)
  • Augu savilcēji vai mietiņi
  • Plastmasas plēve
  • Lakbenzīns (izmantojot izstrādājumus uz eļļas bāzes)
img2

Sagatavošana un tīrīšana

1. pārbaudes darbība: vai netraucē augi?

Augus varat apgriezt vai sasiet ar augu savilcējiem, vai nostiprināt ar mietiņiem, lai būtu pietiekami vietas ērtam darbam. Ja augi joprojām atrodas tuvu žogam, pārklājiet tos ar plastmasas plēvi. Likvidējiet aļģes, ķērpjus, sūnas vai sēnes ar fungicīdu mazgāšanas līdzekli.

2. pārbaudes darbība: vai žogā nav naglu?

Vecas, izlīdušas naglas vai skrūves ieķers otas sarus. Vai nu līdz galam iedzeniet naglas vai ieskrūvējiet skrūves vai, ja iespējams, izvelciet tās.

3. pārbaudes darbība: vai nepieciešama apstrāde vai slīpēšana?

Ja žogs ir būvēts no parastiem vai neapstrādātiem dēļiem, tie vispirms būs jāapstrādā ar koksnes aizsarglīdzekli, lai nepieļautu koksnes pūšanu, un žogs ilgi saglabātos nebojāts. Ja žogs ir iepriekš beicēts, krāsots vai lakots, var nākties pilnībā noņemt visu kārtu līdz kailai koksnei, pirms uzklāt jaunu slāni. Ja iepriekšējie slāņi pietiekami labi turas pie pamatnes un ir bezkrāsaini vai gaišākas krāsas, varat klāt jauno krāsu uz tiem. Jebkurā gadījumā nelīdzenā virsma jānoslīpē, lai panāktu labāku saķeri.

img3

Aizsardzība un atdzīvināšana

1. pārbaudes darbība: kādi ir laika apstākļi?

Šķiet, ka nelīs un temperatūra pārsniegs +5 °C? Tad varat droši sākt darbu, ja vien nav ļoti karsts, jo, krāsojot žogu tiešā saules gaismā, krāsa pietiekami labi neuzsūksies.

2. pārbaudes darbība: vai izmēģinājāt krāsu?

Uzklājiet krāsu izmēģinājumam žoga mazāk redzamā daļā, lai pārliecinātos, vai saķere ir laba. Ja izmantosiet vairākus vienas krāsas spainīšus, sajauciet tos kopā lielākā tvertnē, lai izvairītos no nelielām toņu nevienmērībām.

3. pārbaudes darbība: vai krāsojat pa koka šķiedrām?

Ja izmantojat krāsu kokam, vispirms uzklājiet vienu kārtu koksnes gruntējuma un ļaujiet tam nožūt. Krāsojiet, velkot otu horizontāli pa horizontāliem žoga paneļiem un vertikāli — pa vertikālajiem, cik iespējams ievērojot koksnes šķiedras virzienu, lai krāsojums būtu labāks. Krāsojiet no paneļa augšas uz leju, lai, veidojoties krāsas notecējumiem, tos var izlīdzināt pirms nožūšanas.

4. pārbaudes darbība: vai apstrādājāt stūrus?

Izmantojiet mazāku otu, lai nokrāsotu stūrus/salaidumus starp paneļiem un stabiem, kam netika klāt lielākā ota. Kad darbs pabeigts, iztīriet otas. Un, kad žogs ir sauss, noņemiet plastmasas plēvi, augu savilcējus un mietiņus.

Lūgums uzgaidīt, tonis lādējas…